• Voxpot feed
  • 13. března 2023 / 16:05

Po krizi dohoda: BBC urovnala spor s komentátorem Linekerem, který kritizoval vládní migrační plán

Britský komentátor Gary Lineker se vrátí na televizní obrazovky. A to po několikadenním sporu s veřejnoprávní BBC, která bývalého fotbalistu stáhla z pořadu Match of the Day kvůli jeho kritice vládního migračního plánu. Za Linekera se postavili jeho kolegové z BBC i sportovci, což vedlo ke krizi.

Nový návrh zákona má všem, co se do Velké Británie dostanou nelegální cestou (obvykle přes kanál La Manche), znemožnit požádat o azyl. A Gary Lineker, populární komentátor, jej minulé úterý označil za „nesmírně krutý“, přičemž jednání vlády přirovnal k nacistickému Německu ve 30. letech.

BBC jej poté stáhla z obrazovky s tím, že porušil směrnice veřejnoprávního média, což vedlo k bojkotu ze strany Linekerových kolegů z média i sportovců. Některé pořady se tak BBC nepodařilo odvysílat.

V pondělí však veřejnoprávní instituce i komentátor přišli s dohodou – Lineker už o víkendu opět stane před kamerou a BBC nechá nezávislou stranou přezkoumat své směrnice týkající se sociálních sítí.Ty ponechá v platnosti, dokud vyšetřování toho, do jaké míry je mají dodržovat freelanceři mimo zpravodajství, nedojde k závěru.

Bez Vás to nedokážeme!
Voxpot funguje díky podpoře svých čtenářů.
Naše nezávislost se nedá koupit, pouze podpořit!
Podpořit Voxpot
Bez vás to nedokážeme!
Podpořit Voxpot
Naše nezávislost se nedá koupit, pouze podpořit!
Voxpot funguje díky podpoře svých čtenářů.