Kdo jsme

Voxpot je skupina reportérů, kameramanek, skladatelů, střihaček a grafiků, kteří tvoří reportáže o politice, společnosti a kultuře v propojeném světě.

Ukazujeme svět v českém kontextu

Věnujeme se nedostatečně pokrytým tématům, které mají vliv na život a veřejnou debatu v České republice. Hledáme českou stopu ve světě.

Svět za hranicemi ovlivňuje lidi žijící v České republice bez ohledu na to, jestli to chtějí nebo nechtějí. Ať jde o migraci, klimatickou změnu, sílící nacionalizmus ve světě, organizovaný zločin nebo důsledky ozbrojených konfliktů, v provázaném světě pokračující globalizace se trendy a události nezastavují na hranicích států. Voxpot vznikl jako reakce na nepoměr mezi informováním o domácím a zahraničním dění v českých redakcích.

Redakce v České republice se zaměřují primárně na informování o domácím dění a zahraničí řeší převážně přebíráním informací ze zahraničních médií a agentur. Máme za to, že vlastní reportážní obsah věnující se zahraničí, který je tvořený domácími reportéry a analytiky, je zásadní pro orientaci v současném, rychle se proměňujícím světě.

 
 

 

Voxpot je jedinečný projekt v regionu středovýchodní Evropy. Přinášíme sem to nejlepší ze světové žurnalistiky.

Jsme kanál audiovizuálních reportáží pro diváky, kteří chtějí svůj pohled na svět opírat o nejlepší dostupné informace zasazené do širokého kontextu.

Netvoříme obsah jen pro sebe. Budujeme kolem sebe komunitu lidí, kteří se zajímají o svět a chtějí se v něm orientovat. Naši reportéři vystupují v médiích, která si kvůli svému zaměření na českou scénu nemohou dovolit poslat své lidi do zahraničí. Naše reportáže publikujeme také v zahraničních médiích a snažíme se tak za hranicemi nabídnout středoevropský pohled na mezinárodní dění. Pohybujeme se na mezinárodní scéně a do české žurnalistiky se snažíme přinést nejnovější trendy ze světa.

Vlastní reportážní obsah věnující se zahraničí je zásadní pro orientaci v současném, rychle se proměňujícím světě.

Výroční zprávy

Výroční zpráva 2018/2019

Náš tým
Vojtěch Boháč
Šéfredaktor, spoluzakladatel, reportér

se zaměřuje na konflikty, Východní Evropu, Balkán a Blízký Východ. Dříve psal pro deník Právo, časopis Reportér, Deník Referendum, A2larm nebo The Moscow Times.

Aneta Václavíková
SPOLUZAKLADATELKA VOXPOTU, kameramanka, STŘIHAČKA

se zaměřuje na vizuální vyprávění, filmovou vědu a dobrodružství v reportážích.

Veronika Šikova
projektová koordinátorka a fundraiserka

se zajímá o vzdělávací politiku. a medialni gramotnost ; obcansky aktivismus a dobrovolnictvi; EU, Vychodni Evropa, Balkan a Kavkaz. Pracovala v oblasti projektoveho managementu v Tbilisi (Social Science Center), na Uradu vlady CR a v soucasne dobe je na par mesicu « bruselskou spojkou » pracujici v Evropske komisi (EASME).

Ondřej Zacha
reportér, analytik

tvoří analytické podklady pro
reportáže, které už sám zpracovává
i jako reportér. Zaměřuje
se především na neuznané státy
a kavkazskou oblast.

Ondřej Pečenka
Hudební skladatel

pod jeho hudebně nadanými
prsty vznikají tracky, které
dodávají strhující atmosféru
téměř každé scéně.

Ondřej Klus
STŘIHAČ, REPORTÉR

se vedle své profese učitele na střední
škole umění a designu občas odskočí
před kameru a střihne si reportáž
zaměřenou na vzdělávání.

Petr Racek
kameraman

rád natáčí v krajních situacích, na
Ukrajině, v Česku i v Izraeli.