Podpořte Voxpot
 

Věnujeme se nedostatečně pokrytým tématům, které mají vliv na život a veřejnou debatu v České republice. Hledáme českou stopu ve světě. Voxpot je kanál audiovizuálních reportáží pro ty, kteří chtějí svůj pohled na svět opírat o nejlepší dostupné informace zasazené do širokého kontextu.

Svět za hranicemi ovlivňuje lidi žijící v České republice bez ohledu na to, jestli to chtějí nebo ne.

Ať jde o

  • migraci,
  • klimatickou změnu,
  • sílící nacionalizmus ve světě,
  • organizovaný zločin
  • nebo ozbrojené konflikty.

 

V provázaném světě se události nezastavují na hranicích států.

Voxpot vznikl jako reakce na nepoměr mezi informováním o domácím a zahraničním dění v českých redakcích. Konec přebírání informací ze zahraničních médií a agentur. Chceme tvořit vlastní reportážní obsah věnující se zahraničí; vnímáme ho jako zásadní pro orientaci v současném, rychle se měnícím světě.


 

Přinášíme neotřelá témata tak, abyste je viděli v kontextu a aby vás bavila.

Vzestup nacionalizmu na Balkáně, hrozba autonomních zbraní, boj o uhlí a klima nebo utahování opasků občanské společnosti v Maďarsku?


 

Skupina reportérů a reportérek, kameramanů a kameramanek, lidí, co dělají grafiku, hudbu a analytiku: tým, díky kterému se k vám dostává dvaceti minutový formát originálních audiovizuálních reportáží z různých koutů světa.

Přispějte nám na vznik unikátních reportáží, které propojují Česko se světem a staňte se součástí Voxpot komunity!

Podporte nás na náš bankovní účet. Můžete i jednorázově, trvalý příkaz nám ale zajistí mnohem větší jistotu plánování a klidnější spánek.