• Podcasty
  • 19. září 2023

Redneck | Inflace impeachmentu a věčný shutdown. Kongres je ve vleku divadýlka republikánských radikálů

Foto / Shuterstock /
Foto / Shuterstock /
Autor
Matěj Schneider
Republikáni v kongresu se odhodlávají k dvěma radikálním krokům: uzavření federální vlády a impeachmentu Joea Bidena. O tom, jestli vůbec vše zvládnou dotáhnout do konce je 83. díl Rednecku.

Předseda sněmovních republikánů Kevin McCarthy zahájil vyšetřování Joea Bidena v rámci procesu, který by podle mnohých republikánů měl vést až k Bidenově odvolání. Proč o procesu nenechal hlasovat sněmovnu? Může být Biden reálně odvolaný? Mají v dnešní době impeachmenty vůbec ještě hodnotu? Jak vše souvisí s potenciálním „government shutdownem“ tedy pozastavení funkcí federální vlády? Kdo po obou krocích nejvíce volá, dělá si z nich něco Bílý dům a proč republikánským rebelům trochu závidí americká levice? O tom všem je dnešní Redneck.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Podrobnější aktuality o USA si můžete přečíst na Substacku podcastu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web A2larm.

Zjistit více
Posuňte s námi Voxpot na novou úroveň
a získejte neodolatelné odměny
Zjistit více
Posuňte s námi Voxpot na novou úroveň
a získejte neodolatelné odměny
Přihlášení
Přihlášení