Lifestyle

08. 01. 2024, 02:07

Je tu nový Voxpot. A s ním přichází čas zajímat se o svět

Redakce

S rokem 2024 jsme převlékli Voxpot do nového. Doufáme, že se vám v této podobě líbí a budete si užívat čtení, poslech i sledování ještě víc než doteď. Co všechno vás tu čeká?

Na úplný začátek bychom rádi zdůraznili, že tyto změny pro vás nepřináší žádné nepohodlí. Jestli jste členy nebo členkami Voxpot Klubu, stále se můžete přihlásit se svými stávajícími přihlašovacími údaji a pokračovat v nerušeném čtení a využíváním všech dalších klubových výhod. Stalo se jen to, že náš web je přehlednější a vizuál současnější.

Anketa

Jak se vám líbí nový Voxpot?

Prostě dokonalý (Počet hlasů: 64 / 41 %)

Lepší než ten starý (Počet hlasů: 21 / 13 %)

Zatím si zvykám (Počet hlasů: 64 / 41 %)

Vraťte mi starý Voxpot (Počet hlasů: 8 / 5 %)

Proč jsme přišli s novým webem i vzhledem? Svět je stále bouřlivější místo a my chceme, ať od nás máte všechno aktuální dění naservírované co nejpřehledněji a nejsrozumitelněji. Chceme být nadále vaší informační jistotou v jinak poměrně nejistém světě.

Za poslední roky se zároveň hodně rozšířil náš záběr, ať už se bavíme o pokrývaných tématech, formátech nebo množství publikujících autorů a autorek. Vydáváme také časopis, pořádáme stále více akcí, jezdíme na reportáže a zároveň chceme, aby byl náš web křižovatkou, na které se setkávají všechny naše aktivity ve virtuálním i fyzickém světě.

Nechceme vás přesytit, tak vám během tohoto týdne budeme postupně servírovat informace o tom, jak nový web a vizuální identita fungují a jaké další změny v našem fungování můžete v blízké době čekat.

Jestli si chcete zajistit, že vám neunikne vůbec nic, doporučujeme podepsat se na odběr newsletteru. Udělat to můžete přímo tady.

Autorem nové podoby webu je náš kolega Eugen Korda. Postupně uvidíte také přechod na novou podobu našich sociálních sítí. Za tou, stejně jako za všemi ilustracemi a grafikou časopisu stojí zase náš grafický designér Juraj Meszáros.

Zatímco naše podoba prošla změnou vcelku revoluční, obsah se bude nadále vyvíjet evolučně. Klíčové pro nás je nadále pokrývat všechna zásadní témata, která hýbou světem. Od začátku roku se tak budeme věnovat ohniskům globálního dění, mezi které bude v roce 2024 zřejmě patřit Tchaj-wan, pokračující válka na Ukrajině i rostoucí napětí ve východním středomoří.

Samozřejmě se budeme dívat i na Západ, kde nás čekají zásadní volbyv USA. Ale čekají vás i kvalitní analýzy a reportáže z Afriky, Latinské Ameriky, Indie a dalších koutů světa. Zásadním tématem bude raketový nástup umělé inteligence, boj o blízký vesmír nebo o přežití na planetě Zemi. Vedle propracovaných analýz a reportáží na našem webu v tomto roce najdete i více názorových textů a komentářů. A když budeme počet našich předplatitelů nadále růst aspoň tak, jako během posledních dvanácti měsíců, tak se víc ponoříme i do investigativní práce.

Jsme moc rádi, že jste na začátku naší nové kapitoly s námi a doufáme, že nás bude stále víc a víc!

Redakce Voxpotu

P.S. Jestli najdete na webu nějakou chybu, budeme rádi, když nám o ní dáte vědět na [email protected]. Všechny problémy se snažíme co nejrychleji řešit, ať je vám tu co nejlépe, i tak vás ale v příštích dnech prosíme o trochu trpělivosti..

Témata: Lifestyle, Tech