Argentinci demonstrovali na podporu univerzit
Davy demonstrantů vyšly do ulic několika argentinských měst na protest proti plánovaným škrtům ve školství. Manifestace se konaly nejen v Buenos Aires ale také v druhém největší argentinském městě Córdoba, v Mendoze, Tucumanu a dalších.
Argentinský Kongres už dříve přijal dva zákony ohledně financování veřejných univerzit počítající mimo jiné s navýšením mezd pro vyučující, avšak prezident Javier Milei je vetoval. Parlament sice prezidentovo veto přehlasoval, nicméně Mileiova vláda odmítá navýšení zavést.
Přímo v Buenos Aires vyvrcholily protesty na Plaza de Mayo, tedy rovnou u prezidentského paláce. Následně se rozlily do okolních ulic.
Autorka: sim
Čtěte také: Zachraň mě, Donalde. Argentinskému prezidentovi docházejí peníze i šťáva