Rusové se snaží obklíčit ukrajinskou Kosťantynivku
Ruské jednotky pronikly do strategického města Kosťantynivka na východě Ukrajiny. To představuje vstupní bránu do zbytku Donbasu.
Celé město je podle ukrajinských vojáků šedou zónou, kterou už nikdo nekontroluje.
„Dostávají se do míst za našimi zády a v městské zástavbě je nesmírně těžké je vytlačit,“ popsal pro BBC anonymní ukrajinský operátor dronů.
Pokud město padne, mohly by ruské síly postoupit k městům Kramatorsk a Slovjansk a přiblížit se úplnému ovládnutí Donbasu, což je jeden z hlavních kremelských cílů války.
Moskva tvrdí, že její síly rychle postupují a obklíčily ukrajinské jednotky, zatímco Kyjev to popírá.
Velitel ukrajinského 19. sboru Oleksandr Bakulin trvá na tom, že situace zůstává pod kontrolou. Připouští ale, že ve městě je stále asi 130 ruských vojáků.
Autorka: Anna Košler
Čtěte také: Ruský ples příšer: Kdo Kremlu zbyl?