Ebola v Kongu je rekordní. USA posílá experimentální vakcíny
Epidemie eboly v Kongu má podle WHO nejvíce nakažených v prvním měsíci ze všech předchozích nákaz. USA do země posílá experimentální lék.
Kmen eboly Bundibugyo v Demokratické republice Kongo nakazil přes tisíc lidí a 267 jich zabil.
Spojené státy nyní posílají do oblasti neupřesněný počet dávek experimentálního léku pro použití v klinických studiích. Znamená to významný posun, protože předtím USA lék zpřístupňovaly pouze Američanům, informuje agentura Reuters.
Autor: Filip Brychta
Čtěte také: Ebola je zpět. Proč zabíjí hlavně chudé?