USA uvalily nové sankce na kubánské společnosti
Spojené státy uvalily na kubánské státní společnosti nové sankce, které podle analytiků pravděpodobně vyděsí zahraniční investory a prohloubí vážnou hospodářskou krizi.
Americký ministr zahraničí Marco Rubio uvedl, že sankce se týkají pěti kubánských subjektů. Tři jsou spojeny s Grupo de Administración Empresarial SA, obchodním konglomerátem řízeným kubánskými Revolučními ozbrojenými silami. Společnost údajně ovládá téměř 40 % hrubého domácího produktu Kuby.
Kuba se potýká s vážnými výpadky proudu, nedostatkem potravin a vody a rozpadajícím se systémem zdravotní péče, což částečně pramení z energetické blokády USA.
Autor: Filip Brychta
Čtěte také: Rodina je základ režimu. Kdo jsou dnešní Castrové, kteří vládnou Kubě