Podcast Politika

Redneck | Odchází Musk z Bílého domu? A co tam vlastně dokázal?

Elon Musk oznámil, že se stahuje z americké politiky. Ještě před několika týdny s velkou pompou – a motorovou pilou v ruce – sliboval, co všechno změní. Jak došlo k jeho pádu a dá se jeho odchodu z Bílého domu vůbec věřit?

Matěj Schneider

Podcast

Redneck

Redneck | Odchází Musk z Bílého domu? A co tam vlastně dokázal?

Kopie Návrhu Redneck Stars Photo Web (1600 X 1600 Px) (16)

Nejbohatší člověk planety Elon Musk se ve vládě Donalda Trumpa měl stát byrokratem, který vyháže všechny „zbytečné“ byrokraty.

Nakonec po pár měsících se staženým ocasem utíká z federální vlády sám. Z velkých slibů bilionových úspor zůstavají dost možná jen drobné miliardy a Musk spílá Trumpovi za navyšování cel i deficitu.

Jak vůbec došlo ke spojenectví mezi Trumpem a někdejším miláčkem elektromobilních liberálů Muskem? Skutečně se Musk z vlády stahuje, nebo se to prezidentovi a nejbohatšímu byrokratovi světa v tuto chvíli hodí tvrdit? A co vlastně Muskovo „ministerstvo na škrtání ministerstev“ dokázalo? O tom všem je dnešní díl podcastu Redneck.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na službách jako Spotify či Apple Podcasts nebo pomocí RSS feedu a vaší oblíbené podcastové aplikace.

Více k tématu Politika

Nastavení cookies

Víme, že cookies nejsou zrovna nejpříjemnější věc na internetu. Pro naši redakci jsou ale anonymní data důležitá. Pomáhají nám chápat, co lidé čtou, co jim na webu funguje a podle čeho máme Voxpot zlepšovat. Informace o zpracování cookies.