20. 06. 2023, 08:59

Hackeři stojící za výpadkem Microsoftu jsou nejspíše skupinou podporovanou Ruskem

Moskva/Boston – Firma zabývající se kybernetickou bezpečností tvrdí, že za útokem pravděpodobně nestojí Anonymous Sudan, jak se původně domnívali. Má za ním být skupina podporovaná Ruskem, píše deník The Guardian.

Minulý týden společnost Microsoft potvrdila, že výpadky její služby Outlook na začátku června byly důsledkem útoku DDoS (typ útoku, kdy je znemožněn přístup k webovým stránkám). Ten pravděpodobně provedla skupina Anonymous Sudan, jež se přihlásila k odpovědnosti.

Čtěte také: Proruská vláda Gruzie se snaží zvrátit dvě dekády pochodu země na Západ. A daří se jí to

Sdružení Anonymous Sudan se prezentovalo jako volná skupina hacktivistů s názvem, který naznačoval, že se nachází v Súdánu. Tvrdila, že se v březnu zaměřila na australské organizace na protest proti oblečení, které se nosilo na módním festivalu v Melbourne. Bylo na něm v arabštině napsáno „Bůh kráčí se mnou“.

Podle zprávy kyberbezpečnostní firmy CyberCX zveřejněné v pondělí ale skupina pravděpodobně není autentickou hackerskou organizací. Je pravděpodobně napojena na ruský stát, a to na základě analýzy jejích aktivit.

Zpráva vznikla s podporou Nadačního fondu pro nezávislou žurnalistiku.

Autor: hedr

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]