Lifestyle

31. 01. 2024, 13:13

Skibidi Toilet: Válečná epika, co strčí do kapsy Oppenheimera i Napoleona

Filip Brychta

Velká Skibidi Toilet vyzbrojená děly útočí na nepřítele / Autor: DaFuq!?Boom! / YouTube

Na internetu se šíří nová senzace, která nemá obdoby. Animovaná videa, kde válčí hlavy v toaletách proti humanoidům s kamerami na krku, trhají rekordy v počtu zhlédnutí. Sleduje je hlavně nejmladší generace, zatímco rodiče se bojí o jejich zdraví. O co jde?

Ruská policie prověřuje internetové hlavy zpívající v záchodě. Jeden obyvatel Moskvy si totiž stěžuje, že mohou mít škodlivý vliv na děti a požaduje, aby je úřady na webu zablokovaly. Vyšetřovatelé nyní shromažďují materiál, který jim pomůže rozhodnout, zda jsou tyto animované hlavy v záchodových mísách opravdu škodlivé pro duševní zdraví.

Trrr Skibidi dop dop dop yes yes. Skibidi dobidi dib dib.

Policista, který tento úkol dostal na starost, tak bude vystaven hodinám tohoto posledního virálního megahitu internetu. Nicméně snad úplně každý, kdo používá YouTube nebo jiné video platformy, musí vědět o čem je řeč.

Že jste o „Skibidi Toilet“ nikdy neslyšeli? Pravděpodobně je to tím, že tento obsah trenduje hlavně mezi dětmi – generací Alfa. Často mu tedy nerozumí ani generace Z, která určovala virály internetu doposud.

Čtěte také: Průlom ve „čtení myšlenek“: Technologický marketing, nebo poslední bašta soukromí?

Jenže časy se mění a hlavy v záchodech způsobily jednu z největších internetových senzací minulého roku. A to, co před několika měsíci explodovalo v miliony zhlédnutí, statisíce napodobení, nespočet konspiračních teorií nebo v prodej plyšáků a akčních figurek, pokračuje dál.

„Lidé už mají dost ‚dokonalého‘ obsahu na internetu, jako jsou influenceři a drahý životní styl,“ komentuje pro Voxpot úspěch Skibidi Toilet expertka na internetovou kulturu Jessica Maddox z Alabamské univerzity. Tato videa podle ní vypovídají mnohé o současném internetu a nejmladší skupině uživatelů.

Jenže moskevští policisté možná nechápou nekonečný boj mezi zpívajícími záchodovými hlavami a humanoidními stvořeními s kamerami, televizemi či reproduktory místo hlav.

Také se v tom všem ztrácíte? O čem se tedy vůbec bavíme?

Druhá epizoda Skibidi Toilet, kde vidíme hlavy v pisoárech ve výtahu / Autor: DaFuq!?Boom! / YouTube

Pandemie viru Skibidi, který vás přemění v toaletu

Sérii videí s názvem Skibidi Toilet tvoří Alexej Gerasimov, který má na YouTube kanál DaFuq!?Boom! Tam nahrává podobná videa již od roku 2017. Nicméně až to, co publikoval 7. února 2023, ho zařadilo mezi hvězdy internetu a vyvolalo šílenství.

Co je za třemi tečkami se doví jen členové Voxpot Klubu.

Díky podporovatelům z Voxpot Klubu můžeme posílat naše reportéry do terénu a přinášet vám tak lepší zprávy, než jen to, co nabízí tiskové agentury.

Témata: Lifestyle, Tech, Internet, Kultura