• Voxpot feed
  • 15. března 2023 / 19:10

Další protesty ve Francii kvůli penzijní reformě

Paříž – Francouzský prezident Emmanuel Macron se chystá na protlačení důchodových reforem i přes měsíce trvající protesty, uvádí server France 24.

Ulice zaplavené lidmi a odbory snažící se ze všech sil paralyzovat zemi stávkami, to je obraz Francie posledních měsíců. Zatímco v parlamentu se zákon posunující hranici odchodu do důchodu na 64 let blíží do poslední zatáčky, zaměstnanci železnic a veřejného sektoru se minulý týden nepříliš úspěšně pokusili o ochromení veřejné infrastruktury. Nejviditelnější dopad zanechali stávkující popeláři, kvůli kterým byla Paříž více než jindy zaplavena všudypřítomnými odpadky.

Čtěte také: Metro, práce, hrob. Francie se bouří proti důchodové reformě 

Zatímco pro občany jiných států EU je odchod do důchodu v 64 letech nesplněným snem, pro Francouze dlouhý důchodový věk představuje bezmála součást národní mytologie. Jak psal Voxpot již dříve, Macronova menšinová vláda bude potřebovat podporu konzervativců z horní komory parlamentu, aby dokázala nový zákon obhájit na plénu obou komor, na kterém se zástupci té dolní těší levicové většině.

Autor: fiš

Bez Vás to nedokážeme!
Voxpot funguje díky podpoře svých čtenářů.
Naše nezávislost se nedá koupit, pouze podpořit!
Podpořit Voxpot
Bez vás to nedokážeme!
Podpořit Voxpot
Naše nezávislost se nedá koupit, pouze podpořit!
Voxpot funguje díky podpoře svých čtenářů.