• Voxpot feed
  • 14. března 2023 / 8:48

Po převrácení lodi plující z Libye se pohřešují desítky lidí

Tripolis – Podle serveru Al Jazeera se pohřešuje 30 lidí poté, co se v centrální části Středozemního moře převrátilo plavidlo cestující z Libye do Itálie. Záchranné operace zatím zachránili 17 pasažérů.

Alarm Phone, charitativní organizace, která přijímá hovory plavidel v nouzi, na Twitteru uvedla, že poprvé upozornila úřady v sobotu. Na Twitteru důraznila, že loď, na níž bylo 47 lidí, potřebuje okamžitou záchranu. Poté, co první pokus o záchranu obchodní lodí selhal kvůli špatnému počasí, požádaly libyjské úřady Řím o pomoc. Itálie poté požádala obchodní lodě v oblasti, aby se připojily k záchranným pracím. Při pokusu převést lidi na obchodní loď FROLAND v neděli ráno se však plavidlo s migranty převrátilo.

Schopnosti Itálie zachraňovat uprchlíky jsou součástí veřejné debaty zejména kvůli incidentu, k němuž došlo před dvěma týdny. Ztroskotání lodi poblíž Kalábrie si vyžádalo život 79 migrantů. Italská pobřežní stráž však v sobotu uvedla, že se jí při třech samostatných operacích na jihu Itálie podařilo zachránit více než 1 300 lidí. Rostoucí počet příchozích migrantů zvyšuje tlak na italskou konzervativní vládu, která nastoupila do úřadu loni v říjnu a slíbila, že příliv migrantů sníží.

hedr

Bez Vás to nedokážeme!
Voxpot funguje díky podpoře svých čtenářů.
Naše nezávislost se nedá koupit, pouze podpořit!
Podpořit Voxpot
Bez vás to nedokážeme!
Podpořit Voxpot
Naše nezávislost se nedá koupit, pouze podpořit!
Voxpot funguje díky podpoře svých čtenářů.