DATschool

12. 09. 2023, 03:31

O novinařině neformálně a do hloubky: Podzimní škola žurnalistiky DATschool je zase tady

Redakce

Debaty nad českou mediální scénou opět ožijí v září na již osmém ročníku DATschool. V Železné budou od 28. září na účastníky čekat čtyři dny plné debat, přednášek a workshopů pod vedením zkušených novinářů a novinářek.

Hlavním cílem setkání je přinést nové podněty a inspiraci pro všechny, kteří chtějí sami dělat nebo se vyznat v kvalitní novinářské práci a prostřednictvím různých novinářských formátů zkvalitňovat české mediální prostředí. Program akce je bohatý a různorodý, letos se  zaměří na současné byznys modely médií, spolkové sdružování a organizování novinářských kolektivů a tradičně i na reportážní žurnalistiku.

Na DATschool se opět představí řada výrazných osobností současné novinařiny. Své zkušenosti předá například komentátor David Klimeš, který se po působení v Hospodářských novinách či týdeníku Ekonom rozhodl mediální domy opustit a být novinářem na volné noze. O svém přístupu k investigativní žurnalistice promluví Zdislava Pokorná z Deníku N, o novinářských spolcích zase Anežka Bartlová z iniciativy Nadšením nájem nezaplatíš či Marína Urbániková z uskupení Ženy v médiích. Dále program nabídne také insiderský pohled na byznysové přemýšlení mediálních projektů Refresher nebo Czech Crunch. 

Mimo debaty a prezentace DATschool tradičně nabídne i reportážní workshop, podstatnou součástí a smyslem programu je také neformální setkávání a propojování nejen novinářů a novinářek všech generací, aby se inspirovali a rozvíjeli ve svém oboru. Projekt poskytuje prostor pro sdílení zkušeností, networking a tvorbu nových vazeb. Pokud se chcete posunout v žurnalistice dál a objevit nové směry a přístupy, neváhejte se zúčastnit.

Buďte s námi od 28. září do 1. října a zažijte nezapomenutelné chvíle plné inspirace. Program společně s dalšími informacemi bude uveřejňován postupně na FB události zde: https://www.facebook.com/events/673148981388353 

Kdy: 28. 9. – 1. 10. 2023 

Kde: Rabochův mlýn, Železná (u Berouna, cca 20 km od Prahy) 

Přihlášku najdete ZDE.

DATschool vol.7 / Foto: Vojtěch Boháč/Voxpot

DATschool vol.7 / Foto: Vojtěch Boháč/Voxpot

Témata: DATschool, Vzdělávání