Podcast

Puls Book Club | Martin Luther King, migranti, mýty a další

Vítáme vás v Puls Book Clubu, knižním klubu podcastu Puls zaměřeném na literaturu faktu. Co pár týdnů se v něm od členstva Voxpotu i spolupracovnic a spolupracovníků redakce dozvíte, jaké knižní tituly číst – a jaké třeba ne.

Ve Voxpotu padají tipy na různé knihy často, ať už jde o doporučení jen tak od cesty, nebo přímo k nějakému připravovanému článku. Puls Book Club vám tak otevře dveře do redakce a vezme vás k ní zase trochu blíž. V první speciální knižní epizodě uslyšíte sedm hlasů z Voxpotu a zároveň sedm tipů na čtení.

Třeba „síťařka“ Josefína Knollová čte v současné době knihu The Myth of Normal. „Je to dlouhá bichle o tom, jak nás ovlivňuje prostředí a kultura, v nichž žijeme. A taky například o tom, jak se projevuje trauma – a co to vůbec je –, které si s sebou všichni nějakým způsobem neseme,“ vyjmenovává v Pulsu Josefína.

Poslechněte si: PULS | Nekonečná okupace. Spekuluje se o třetí intifádě, říká Kalhousová

Redaktor Matěj Schneider má zase rozečtenou biografii Martina Luther Kinga od Jonathana Eiga. Tedy příběh jednoho z nejvýraznějších a nejvýznamnějších vůdců afroamerického hnutí v minulém století – knihu, které bylo podle Matěje „potřeba jako sůl“: „Autorovi se daří vykreslit Kinga jako mnohem komplexnější osobu, než jak byl v uplynulých dekádách prezentován.“

Autorka Pulsu Jolana Humpálová se ponořila do titulu z dílny nakladatelství Absynt. Má název Bestie podle obávaného nákladního vlaku v Mexiku a v jednotlivých reportážích skládá příběh středoamerických migrantů, kteří míří do USA. „Není to zrovna konejšivé čtení. Martínez píše syrově, jak si téma žádá. Realitu – třeba rozstřílený, rozprsknutý mozek – nacpe čtenáři do chřtánu,“ upozorňuje Jolana.

Co čte šéfredaktor Vojtěch Boháč? Jakou knihu by doporučila reportérka Sára Činčurová všem, kteří se zajímají o reportáž? A co čtou další lidé z Voxpotu? Poslechněte si novou epizodu buď na webu, nebo ve Spotify či Apple Podcasts.

Témata: Book Club, Podcast, Puls