Podcast

Redneck #26: Pošta, NRA a Trumpovy dekrety

Překvapivá vítězství v primárkách Demokratické strany, americká pošta v ohrožení a možný konec Národní střelecké asociace. To jsou témata prvního srpnového dílu podcastu Redneck.

V aktuálních demokratických primárkách vyhráli daleko překvapivější kandidáti než v těch předchozích: Cori Bush v St. Louis, ale hlavně Marquita Bradshaw v Memphisu, která s rozpočtem několika tisíců dolarů porazila oponenty disponující miliony. Newyorská prokurátorka Letitia James žaluje kontroverzní Národní střeleckou asociaci. V žalobě jde o vcelku neuvěřitelné finanční machinace především v podání jejího šéfa organizace Waynea LaPierrea, a dokonce hrozí i rozpuštění organizace. Přes víkend Donald Trump podepsal dekrety, jimiž se snaží zachránit americkou ekonomiku. Budou stačit a jsou kroky, ke kterým prezident vyzývá, vůbec v jeho pravomoci? A jak se Trump snaží zlikvidovat americkou poštu? To vše je tématem nového dílu podcastu Redneck o americké politice zespoda i svrchu.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na Spotify, Apple Podcasts, PlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Na Facebooku najdete stránku podcastu, na které kromě nových dílů sdílíme i aktuální zprávy nebo články zmiňované v podcastu. Vznik podcastu podporuje kromě Voxpotu také náš sesterský web Alarm.

Témata: Trump, USA