Podcast

Redneck #30: Ruth Bader Ginsburg a bitva o Nejvyšší soud

V pátek zemřela americká nejvyšší soudkyně Ruth Bader Ginsburg. Nový díl podcastu Redneck se zaměřuje na to, co tato událost znamená především pro letošní prezidentské volby.

V pátek 18. září zemřela soudkyně Ruth Bader Ginsburg, která sloužila u amerického Nejvyššího soudu od roku 1993. Bohužel je to událost, o které nejde říct, že byla neočekávaná. Přichází však asi měsíc a půl před prezidentskými volbami a uvrhla tak Spojené státy do velkého chaosu. Podaří se republikánům a jejich lídrovi v Senátu Mitchi McConnellovi procpat k Nejvyššímu soudu už třetího Trumpova soudce? Jak souvisí aktuální situace s posledním rokem vlády Baracka Obamy? Jak je to s obviněním z pokrytectví, které teď lítá z obou stran na jejich oponenty? A není instituce amerického Nejvyššího soudu rozbitá? To všechno se dozvíte v novém díle našeho podcastu Redneck o americké politice zespoda i svrchu.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Na Facebooku najdete stránku podcastu, na které kromě nových dílů sdílíme i aktuální zprávy nebo články zmiňované v podcastu. Vznik podcastu podporuje kromě Voxpotu také náš sesterský web Alarm.