Podcast

Redneck #47: Jak se v USA (ne)chodí k volbám?

Aktuální díl Rednecku se vějnuje americkým volebním právům a jejich historii. Poprvé také v našem podcastu o americké politice uslyšíte i hosta, amerikanistu Jana Beneše.

Volební právo ve Spojených státech má dlouhou, komplikovanou a vcelku krvavou historii. Právě do ní se pouští aktuální díl podcastu Redneck. Dozvíte se v něm nejen o tom, jak vlastně probíhá proces volby ve Spojených státech, jak se volební právo jedni snažili a snaží omezovat a druzí zase garantovat, ale díky asistenci speciálního hosta, amerikanisty Jana Beneše, zazní také spousta faktů o základním historickém vývoji volebních práv. V neposlední řadě se také dovíte, jak je to s aktuálními kauzou ohledně omezování přístupu k volbám v Georgii nebo s chystanou legislativou ve federálním Kongresu, která by měla naopak volební práva pevněji zajistit.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Podrobnější aktuality o USA si můžete přečíst na Substacku podcastu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web A2larm.

Témata: Podcast, USA