Podcast

Redneck & Beneš | Diktátorem jen první den: jak může vypadat Trumpův návrat?

Už za několik týdnů začnou republikánské primárky, v tuto chvíli to ale nevypadá, že by v nich někdo byl schopný porazit Donalda Trumpa. To přináší otázku: jak by vypadal Trumpův návrat do Bílého domu? Na to se pokouší odpovědět dnešní díl podcastu Redneck & Beneš.

Donald Trump v nedávném rozhovoru pro stanici Fox News prohlásil, že bude po svém zvolení diktátorem – ale pouze na jeden den. Nejen toto tvrzení, ale i jeho další sliby a plány vyvolávají paniku a americká média už spekulují o tom, jak přesně by mohlo druhé prezidenství Donalda Trumpa vypadat a jaké vnitřně- i zahraničněpolitické hrozby by mohlo přinést.

Nová epizoda podcastu Redneck & Beneš se právě možným scénářům druhé Trumpovy administrativy věnuje. Matěj Schneider a Jan Beneš rozebírají plány jak Trumpa tak republikánské strany obměnit federální úřednický aparát, naplnit soudcovskou soustavu ultrakonzervativními soudci, získat větší kontrolu nad Ministerstvem spravedlnosti a uvolnit ruce prezidentovi v boji s jeho skutečnými i údajnými nepřáteli. Zároveň se epizoda zaměřuje na Trumpovu možnou zahraniční politiku a rovněž na to, jak realistické či zbytečně hysterické podobné scénáře dalšího Trumpova úřadování v Bílém domě vůbec jsou.

Podcast Redneck & Beneš, který je občasným doplňkem našeho podcastu Redneck, můžete kromě našeho webu nejsnáze odebírat také na jednotlivých kanálech Rednecku jako je SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu.

Reklamní sdělení

Témata: Podcast, USA