Podcast

Redneck & Beneš | Konec týdnů chaosu: kdo je „neznámý“ předseda americké Sněmovny Mike Johnson?

První odvolání předsedy Sněmovny reprezentantů v amerických dějinách. A pak dvacet dva dnů chaosu, absurdního dramatu, hádek, výhružek smrtí a hledání nového předsedy. Tak lze v krátkosti shrnout dění v posledních týdnech v americkém Kongresu. Chaos uplynulých týdnů ve Washingtonu rozebírá dnešní díl podcastu Redneck & Beneš.

V podcastu se Matěj Schneider a Jan Beneš věnují právě kontextu odvolání předsedy, jeho ambiciózním, ale nakonec neúspěšným nástupcům i nově zvolenému – silně sociálně konzervativnímu – předsedovi, Mikeu Johnsonovi. V podcastu se rovněž dozvíte, co vítězství Johnsona, neznámého kongresmana z Louisiany, znamená pro další fungování Sněmovny, vyjednávání o rozpočtu, finanční pomoc Ukrajině a Izraeli a jak se celý chaos ve Sněmovně promítne do primárních a prezidentských voleb. Proč si nového předsedu muselo spoustu jeho kolegů po zvolení „gůglovat“? A proč je jeho zvolení tak trochu jako snažit se zachránit manželství zplozením dítěte? To se dozvíte v aktuálním díle našeho podcastu.

 

Podcast Redneck & Beneš, který je občasným doplňkem našeho podcastu Redneck, můžete kromě našeho webu nejsnáze odebírat také na jednotlivých kanálech Rednecku jako je SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu.

Témata: Podcast, USA