Podcast

Redneck & Beneš | Pole republikánských kandidátů se zužuje. Může skončit i Biden?

Pole kandidátů na amerického prezidenta se postupně zužuje. V novém díle našeho podcastu Redneck & Beneš se dozvíte, kteří vypadli, jací setrvávají ale také to, jaké pochybnosti panují ohledně nejsilnějších kandidátů: Joea Bidena a Donalda Trumpa.

V USA se konala další debata republikánských kandidátů, tentokrát s podstatně menším počtem uchazečů na pódiu. Redaktor Voxpotu Matěj Schneider a amerikanista Jan Beneš z Ostravské univerzity ji pro vás opět protrpěli a v novém díle podcastu Redneck & Beneš probírají jak její průběh a nejnosnější témata, tak také poslední průzkum preferencí pro Joea Bidena a Donalda Trumpa, který v Bílém domě vyvolal pořádnou paniku.

Mnohé televizní obrazovky ve Spojených státech byly ve středu večer zapnuty na kanál NBC News, na němž proběhla třetí televizní debata republikánských uchazečů o prezidenta. Už tradičně se jí neúčastnil Donald Trump a tentokrát se v ní utkalo podstatně zúžené pole pěti kandidátů. Ti se více než polovinu debaty věnovali zahraničněpolitickým otázkám, především situaci v Izraeli a na Ukrajině, ale nemohli se zároveň ve druhé části vyhnout ani tématu, které jejich straně opakovaně prohrává volby: interrupcím.

V podcastu Redneck & Beneš se dozvíte nejdůležitější informace právě o klíčových momentech debaty, včetně těch, kdy jeden z kandidátů dal hned na začátku najevo, že by chtěl vyměnit moderátory. Podcast se věnuje i průzkumu preferencí z minulého týdne, který ukazuje, že Joe Biden zaostává za Donaldem Trumpem v rozhodujících státech a kdo z této situace těží. V neposlední řadě v podcastu zazní, jakou debatu by si oba moderátoři přáli vidět.

 

Podcast Redneck & Beneš, který je občasným doplňkem našeho podcastu Redneck, můžete kromě našeho webu nejsnáze odebírat také na jednotlivých kanálech Rednecku jako je SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu.

Témata: Podcast, USA