Podcast

Redneck | California Uber Alles: Může Bidena nahradit kalifornský guvernér Newsom?

Na konci minulého týdne ve věku 90 let zemřela demokratická senátorka Dianne Feinstein. Za její kariérou se ohlíží dnešní 85. díl Rednecku, který se zároveň snaží věštit, co leží v budoucnosti demokratické politiky.

Kariéra Dianne Feinstein do jisté míry ztělesňuje vývoj demokratické strany za uplynulé půlstoletí. Její nedávná smrt nevyvolala jen otázky o budoucnosti demokratů v horní komoře Kongresu. Zároveň zviditelnila prezidentské ambice kalifornského guvernéra Gavina Newsoma. Co všechno stihla senátorka Feinstein během své dlouhé politické kariéry? Jakou politiku razí naopak Gavin Newsom, který jmenuje její dočasnou náhradu? Proč se o nově uvolněné křeslo vede tak litý boj? Jak se vším souvisí společnost Uber? A mohl by teoreticky Gavin Newsom nahradit Joea Bidena na kandidátce demokratů v příštích prezidentských volbách, nebo rovnou v Bílém domě? O tom všem je dnešní díl podcastu Redneck.

 

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web A2larm.

Témata: Podcast, Redneck, USA