Podcast

Redneck | Jak se konzervativní a levicoví „redneci“ hádají o country

Přes léto proběhlo v USA několik hádek o tom, co to vlastně je pravé country – je vlastně konzervativní nebo levicové, otrhané nebo s hiphopovými beaty? Debaty shrnuje 82. díl Rednecku.

Proč vyvolal klip k písni Try This In a Small Town od country zpěváka Jasona Aldeana takový humbuk? Jakým způosbem „zachránila“ celá kontroverze píseň, která předtím padala v žebříčcích? Proč klip namíchl liberály a jak na ní reagovali skuteční obyvatelé rurální Ameriky? Čím naopak konzervativce popudil nejnovější klip zpěváka Tylera Childerse a jak se vyvíjela absurdní debata o tom, kam se správně ideologicky řadí pravé country? A kdo je vlastně nová countryová hvězda Oliver Anthony, který se zjevil jako blesk z čistého nebe? Jak se Anthonyho snaží využít republikáni a proč se vůči nim vymezuje? O tom všem je dnešní Redneck.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Podrobnější aktuality o USA si můžete přečíst na Substacku podcastu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web A2larm.

Témata: Podcast, Redneck, USA