Podcast

Redneck | Jak se námořní firmy snaží vykroutit z následků pádu mostu v Baltimoru

Francis Scott Key Bridge. Foto: Shutterstock
Francis Scott Key Bridge. Foto: Shutterstock

Na sklonku března postihla americké město Baltimore tragická havárie, po které se zbortil místní významný most. Jaké má nehoda následky a jaké právní kličky využívají zodpovědné firmy se dozvíte v 111. díle Rednecku.

Baltimorský přístav odnepaměti platí za důležitý přepravní uzel. Stejně tak významný byl most Francise Scotta Keye, který minulý týden zkolaboval po nárazu lodě Dali. Ta sice plula pod singapurskou vlajkou, ale struktura firem, které ji vlastní, provozují a nebo si ji pronajímají, je poněkud složitější. Od nehody uplynulo jen pár dní, ale tyto společnosti se už teď snaží snížit odškodné, které budou muset platit.

Jak se toho snaží docílit? Proč s tím souvisí Titanic a  nehoda na ropné plošině Deepwater Horizon z roku 2010? Co říkají baltimorští dělníci o osudu svých pravděpodobně zesnulých kolegů, kteří v době nehody pracovali na mostě? A proč vlastně loď plula pod singapurskou vlajkou? To vše se dozvíte v dnešním díle Rednecku.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web A2larm.

Témata: Podcast, Redneck, USA