Podcast

Redneck | Referendum v Ohiu a další konzervativní interrupční nezdar

V Ohiu proběhlo zásadní referendum. Rozhodovalo se v něm nejen o budoucnosti samotných referend, ale tak trochu i o interrupcích. O tom, jak to celé zapadá do širšího trendu republikánských interrupčních porážek, je dnešní 78. díl Rednecku.

Proč přišlo v Ohiu tolik voličů k „metareferendu“ o referendech? Jakým způsobem se snažili místní republikáni znesnadnit budoucí referenda a proč vlastně nešelo zdaleka jen o ně? Má šanci v Ohiu uspět další takové hlasování, které by zaručilo liberální ochrany práva na interrupce? Proč v uplynulém roce konzervativci v referendech o interrupcích vždy prohráli a proč někteří z nich přiznávají, že ohijské referendum byl spíše omyl? A v čem byli republikáni z Ohia pokrytečtí? To všechno se dozvíte v dnešním Rednecku.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Podrobnější aktuality o USA si můžete přečíst na Substacku podcastu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web A2larm.

Témata: Podcast, Redneck, USA