Podcast

Redneck | Všechnu moc Trumpovi a žádnou úřadům. Konzervativní Nejvyšší soud kráčí dál

Americký Nejvyšší soud vydává už tradičně na přelomu června a července ta nejdůležitější rozhodnutí. O tom, jak letos potvrdil svoje konzervativní směřování s několika podstatnými výjimkami, je 125. díl podcastu Redneck.

Americká veřejnost se letos u Nejvyššího soudu obávala další várky kontroverzních rozhodnutí v interrupčních případech. To se nakonec nestalo, v jiných sférách ale konzervativní složení soudu potvrdilo svou pověst. Ať už šlo o bezdomovectví, zbraňové regulace, nebo moc federálních úřadů obecně, všude dle očekávání převládla konzervativní většina.

Nejdramatičtější rozhodnutí ovšem soud vydal na úplném sklonku svého období. Přiřknul v něm nejen Donaldu Trumpovi široce pojatou imunitu proti trestnímu stíhání, o které se dřívějším americkým prezidentům ani nemohl zdát. Co rozhodnutí znamená a proč tvoří vtipný kontrast k ostatním regulačním rozhodnutím? O tom všem je dnešní Redneck.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web Deník Alarm.

Témata: Podcast, Redneck, USA