Podcast

Redneck | „Vzbouřenec Trump nesmí kandidovat!“ tvrdí konzervativní experti o dodatku ústavy

Někteří američtí právní expetrti se domnívají, že ústava zabraňuje Donaldu Trumpovi, aby se ucházel o znovuzvolení. Jejich argumentací, ale i protinázory odpůrců se zaobírá dnešní 80. díl podcastu Redneck.

Američtí liberálové volali po zamezení tomu, aby mohl znovu kandidovat už během druhého, zpětného pokusu o odvolání Donalda Trumpa z úřadu. Proč se teď přidávají někteří republikáni v čele s konzervativními právními experty? Jak souvisí jejich argumentace s občanskou válkou? Budou teoretickým úvahám následovat pokusy státních tajemníků v některých státech? A proč se naopak této varianty společně obávají někteří liberálové a šéf senátních republikánů Mitch McConnell, který přitom Trumpa zrovna dvakrát v lásce nemá? To se dozvíte v dnešním Rednecku.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Podrobnější aktuality o USA si můžete přečíst na Substacku podcastu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web A2larm.

Témata: Podcast, Redneck, USA