• Podcasty
  • 4. února 2022

Redneck #55: Jak Joe Biden nestavěl „znovu a lépe“

Adam Schultz / Biden for President / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0 /
Adam Schultz / Biden for President / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0 /
Autor
Matěj Schneider
Další díl podcastu Redneck o americké politice rozebírá obří balík investic do americké infrastruktury, na který Joe Biden vsadil v prvním roce svého úřadování.

„Build Back Better“, tedy volně přeloženo „budovat znovu lépe“, tak se jmenoval balík potenciálně významných investic do americké infrastruktury, který se ve Spojených státech v uplynulém roce snažili prosadit demokraté pod vedením Joea Bidena. Nakonec to nevyšlo a ze všech investic zůstala jen už dříve schválená kostra, se kterou souhlasila i část republikánů. Na čem ztroskotal balík opatření, který je podle průzkumů veřejného mínění mezi Američany populární? A proč si zaslouží kritiku de facto všechny frakce demokratů? O tom je aktuální díl Rednecku, který skrze příběh zmíněného balíku bilancuje Bidenův první rok v úřadě.

Všechny díly podcastu si můžete poslechnout nejen na webu Voxpotu, ale také na SpotifyApple PodcastsPlayerFM nebo pomocí RSS feedu našeho účtu na Soundcloudu. Podrobnější aktuality o USA si můžete přečíst na Substacku podcastu. Vznik Rednecku podporuje vedle Voxpotu také sesterský web A2larm.