18. 04. 2023, 13:20

84letý muž je obviněn z postřelení mladého Afroameričana, který si spletl dům

Kansas City – Prokuratura obvinila 84letého Andrewa Lestera z Kansas City ze dvou trestných činů. A to v souvislosti se čtvrtečním postřelením šestnáctiletého afroamerického teenagera poté, co šel vyzvednout mladší sourozence do špatného domu. Podle úřadů ve střelbě hrál roli „rasový prvek“, píše server Associated Press. Muži hrozí doživotní odnětí svobody.

„Mohu vám říci, že v případu hrála roli rasová otázka,“ řekl na tiskové konferenci prokurátor okresu Clay Zachary Thompson, aniž by uvedl další podrobnosti.

Čtěte také: Drama v Súdánu: Na krvavý souboj o moc mezi dvěma generály nejvíce doplácejí obyčejní lidé

Útočník ve čtvrtek vypálil dva výstřely přes skleněné dveře z revolveru ráže 32, uvedl prokurátor. Ralph Yarl, který byl zasažen do hlavy a ruky, práh zřejmě nepřekročil. Thompson dodal, že se nezdá, že by při střetu došlo k výměně slov. Postřelený Yarl se nyní po propuštění z nemocnice zotavuje doma.

Obviněný byl po 24 hodinách ve vazbě dočasně propuštěn – do shromáždění důkazů. I tato skutečnost přispěla k vyvolání dvoudenních protestů. Muž se hájí prohlášením, že jednal v sebeobraně, jelikož se domníval, že se k němu někdo vloupává.

Pouhé dva dny po tragédii byla zabita ve státu New York dvacetiletá žena Kaylin Gillis, kterou zastřelil majitel domu, když autem spolu se třemi přáteli přijela na špatnou adresu. Když se vozidlo otáčelo, útočník Kevin Monahan vypálil dva výstřely. Nyní je obviněn z vraždy druhého stupně. Celkem za letošní rok proběhlo na půdě USA už více než 160 střeleckých útoků.

Autorka: hedr

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]