28. 06. 2023, 08:59

Deportace běženců do Rwandy by mohla být dražší než jejich držení v Británii. O desítky tisíc liber na člověka

Londýn – Britská vláda v pondělí uvedla, že vyslání jednoho „nelegálního“ migranta do „bezpečných zemí“, jakou má být například Rwanda, by mohlo stát odhadem o 63 tisíc liber více než jeho držení na území Spojeného království. Podle členů kabinetu však bude mít tato politika s výhledem do budoucna odstrašující dopady. O zprávě informuje web BBC.

Posouzení ekonomických dopadů zákona o nelegální migraci, který v těchto dnech prochází britským parlamentem, zjistilo hrubé náklady na přemístění jednoho migranta ve výši 169 tisíc liber. Naopak v případě jeho setrvání ve Spojeném království by se jednalo přibližně o 106 tisíc liber vynaložených na podporu bydlení. Tím by stát ušetřil odhadem 63 tisíc liber.

Čtěte také: Latinská Amerika pod dohledem Velkého bratra. V ulicích i ve virtuálním prostoru

Ministerstvo vnitra v čele se Suellou Braverman ale legislativu obhajuje s tím, že by v případě zastavení nelegálního vstupu do Spojeného království další náklady už nevznikaly. Protože by hrozba deportace potenciální běžence od nelegálního příchodu do Británie odradila. Rezort nicméně přiznal, že „není jisté“, jak silný by mohl být odstrašující dopad této politiky, protože návrh zákona je koneckonců „nový a nevyzkoušený“.

Autor: ogo

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem

[other_banner_1]