05. 09. 2023, 09:35

Festival v bahně. Burning Man mohou návštěvníci již opustit, podmínky pro odjezd se zlepšují

Nevada – Organizátoři festivalu Burning Man dali návštěvníkům zelenou k odjezdu z pouště, kde se každoroční akce koná. Podle BBC se v pátek v nevadské Black Rock Desert spustil vydatný déšť, který z písku vytvořil obrovskou plochu bahna.

Auta kvůli tomu nemohla odjet z areálu, který se nachází uprostřed pouště. Od pondělního poledne ale bylo již možné festival opustit, na odjezd čekalo na 62 000 lidí.

Obrovské deště, které zasáhly festival na konci minulého týdne zřejmě byly ty nejdelší a nejvydatnější za posledních 30 let.

Někteří účastníci využili možnost opustit areál pěšky a dojít 8 kilometrů na nejbližší pevnou cestu, odkud jim organizátoři částečně zajištily odvoz do nejbližšího města Reno. Ani ti ale tuto možnost nedoporučovali.

Čtěte také: Možná přijdou i investoři. Kyrgyzské město duchů Enilček vyhlíží budoucnost

Někteří návštěvníci festivalu uprostřed nevadské pouště přistoupili k aktuálním podmínkám jinak a využili bahno k tanci a pořádali karaoke. V neděli však již pocit nadšení vystřídalo rozčilení a lidé se chtěli dostat domů.

„Už jsem tři dny obalená v bahně,“ řekla k tomu londýnská návštěvnice Faye. „Nejsou tu žádné sprchy a jediné, co můžete udělat, je otřít se vlhčenými ubrousky ve stanu“, doplňuje.

Burning Man je americký festival, který se koná každý rok na přelomu srpna a září a trvá 9 dní. Jedná se o kulturní uměleckou akci plnou koncertů, světelných show a různých představení uprostřed Black Rock Desert na místě vyschlého jezera ve státě Nevada. Poprvé se v poušti uskutečnil v roce 1990.

Autor: domlav, Foto: Shutterstock

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem

[other_banner_1]