20. 10. 2023, 11:52

George Clooney a další. Hollywoodské hvězdy nabídly 150 milionů, aby pomohly ukončit stávku herců

Washington D.C. – Konec stávky hollywoodských herců je v nedohlednu. Trvá už bezmála 100 dní. Rozhovory o jejím ukončení jsou nyní na mrtvém bodě. S řešením problému chtějí pomoc hollywoodské hvězdy, které nabídly, že hereckým odborům dají 150 milionů dolarů, informovala agentura Reuters

Hollywoodské hvězdy, včetně oscarového herce George Clooneyho, nabídly Odborové unii herců (SAG-AFTRA) 150 milionů dolarů jako součást dohody k ukončení stávky, která trvá už skoro 100 dnů. Částka by se měla rozprostřít do tří let.

Kromě Clooneyho s finanční podporou souhlasili herci jako Ben Affleck, Emma Stone nebo Scarlett Johansson.

V rámci dohody se také hollywoodské hvězdy zavázaly, že nebudou pobírat peníze za další vysílání filmů a seriálů, ve kterých se objevily, a to až do chvíle, než peníze obdrží hůře placení herci. „Bohatší herci chtějí být součástí řešení. Myslíme si, že je správné, abychom odborům finančně pomohli,“ řekl Clooney hollywoodskému časopisu Deadline.

Čtěte také: Kleopatra byla černoška, tvrdí filmaři v upoutávce na nový počin Netflixu. Co je na tom pravdy?

Herci stávkují od července. Rozhovory mezi odbory a Aliancí filmových a televizních producentů (AMPTP) ztroskotaly minulý týden, což snížilo šanci na rychlé vyřešení sporu.

V sobotu 21. října to bude už 100 dní, co jsou herci ve stávce. Následovali filmové a seriálové scénáristy, kteří proti špatným podmínkám bojovali už o několik týdnů dříve. Jejich krok paralyzoval celé filmové odvětví. Většina členů filmových a seriálových štábů se ocitla bez práce a produkce nových děl se takřka zastavila.

Na rozdíl od herců, scénáristé už dosáhli s producenty dohody, která upraví jejich vzájemný vztah a podmínky na další tři roky.

Autor: Kuba, Foto: Shutterstock

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem