• Voxpot feed
  • 23. března 2023 / 10:46

Maďarské termální lázně bojují o přežití

Budapešť – Maďarské termální lázně se setkávají s provozními problémy v důsledku rostoucích účtů za energie, informuje o tom zpravodajský kanál France 24. Náklady na chod lázní se oproti minulému roku zvýšily o 170 %, tvrdí Edit Reffy ze společnosti Budapest Spas, která má na starosti městské lázně. Agentuře AFP oznámila, že lázeňské domy byly nuceny zdražit lístky, nebo zkrátit otevírací dobu.

Čtěte také: Černí migranti nás nahradí, je to plán Západu. Saíd posouvá Tunisko k autokracii

Oblíbeným cílem turistů jsou například termální lázně Gellert nebo Széchenyi, zde ceny vzrostly o 30 procent. Přestože spousta bazénů je přirozeně horkých, rozsáhlé historické budovy jsou nákladné na celkovou údržbu a vytápění. Energetická krize ještě tvrději zasáhla méně známé lázně, což vedlo k úplnému uzavření mnoha z nich. Vedoucí Svazu maďarských lázní Zoltan Kantas zdůraznil, že otevírací dobu již omezila čtvrtina všech provozovatelů těchto wellness zařízení.

Autor: adne

*Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem. *

Zjistit více
Posuňte s námi Voxpot na novou úroveň
a získejte neodolatelné odměny
Zjistit více
Posuňte s námi Voxpot na novou úroveň
a získejte neodolatelné odměny