16. 06. 2023, 10:59

Na potopené lodi v Řecku bylo podle přeživších 100 dětí

Pylos – Až 100 dětí bylo podle přeživších z rybářské lodi, která se potopila ve středu u jižního Řecka, na její palubě. Svědectví o ženách a dětech v podpalubí pocházejí od zdravotníků, kteří ošetřovali ty, co tuto katastrofu přežili. Informuje o tom zpravodajský web BBC.

Na lodi se podle zpráv nacházelo až 750 osob. Zachráněno bylo 104 mužů a bylo potvrzeno 78 mrtvých. Záchranáři stále prohledávají oblast, kde se plavidlo převrátilo. Naděje na nalezení dalších žijících ovšem slábne.

Čtěte také: Kam zmizel demokratický sen Hongkongu? Rozplynul se s čínskými zákony a proticovidovými opatřeními

Loď vyplula z Egypta prázdná, poté zastavila v libyjském přístavu Tobruk, kde nabrala imigranty směřující do Itálie. Řecká televize rovněž uvedla, že pro podezření z obchodování s lidmi bylo zatčeno devět lidí.

Řecké ministerstvo pro námořní dopravu se s lodí opakovaně spojilo. Loď chtěla údajně pouze pokračovat v plavbě do Itálie. Podle aktivistky Nawal Soufi situaci zkomplikoval člun, který se k lodi přivázal a házel na ni lahve s vodou. Lidé na palubě měli obavy, že lano či boj o vodu způsobí převrhnutí. Ve středu v ranních hodinách se pak porouchal motor a lidé na palubě se začali pohybovat, což vedlo k převrácení tohoto plavidla.

Autor: adne

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]