• Voxpot feed
  • 1. června 2023 / 16:27

Německé železniční odbory hrozí další stávkou

Berlín – Odborový svaz německých železničářů a dopravců EVG ve středu oznámil, že v nejbližší době vyhlásí další stávku. Stalo se tak poté, co v úterý odmítl nabídku zvýšení platů od národního železničního dopravce Deutsche Bahn. Informuje o tom zpravodajský web Deutsche Welle.

DB již také nepředloží zástupcům zaměstnanců novou mzdovou nabídku. Prozatím vedení německých drah odmítlo také další jednání. Martin Seiler, personální ředitel DB, sdělil, že rozhovory s odbory jsou zbytečné, nedělají žádné ústupky a trvají na svých původních požadavcích. Podle Sdružení cestujících Pro Bahn bude v případě nepokračování jednání nutné svolat arbitrážní tým, který dohodu prosadí.

Čtěte také: Americké kouzlení s dluhovým stropem má několik scénářů, jeden i velmi bizarní

Společnost Deutsche Bahn navrhla postupné zvýšení mezd o 12 % pro nejhůře placené zaměstnance, o 10 % pro střední skupinu a o 8 % pro skupinu s vyššími platy. EVG požadovalo navýšení o 650 eur měsíčně nebo o 12 % podle toho, která částka je pro dotyčného výhodnější.

Časový rámec plánované stávky nebyl dosud uveden. EVG zatím organizoval pouze krátkodobé výstražné protestní akce. Ty nevyžadovaly podporu členů odborů.

Autor: adne

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem

Zjistit více
Posuňte s námi Voxpot na novou úroveň
a získejte neodolatelné odměny
Zjistit více
Posuňte s námi Voxpot na novou úroveň
a získejte neodolatelné odměny