27. 04. 2023, 12:06

Nizozemský vývoz květin do Ruska pokračuje. Navzdory válce

Amsterdam – Nizozemský vývoz řezaných květin do Ruska neustává, nevztahují se na něj totiž žádné sankce. Většina květin se do Moskvy stále dováží z Nizozemska, jde však o menší množství než před zahájením ruské agrese na Ukrajině. Uvádí to zpravodajská stanice Euronews.

Významní nizozemští exportéři čelí dilematu, zda v obchodu s Ruskem pokračovat, přestože se jich netýkají žádné sankce. V dubnu minulého roku přijala Evropská unie rozhodnutí, které členským zemím EU zakazuje pouze vývoz květinových cibulovin do Ruska. Řezané květiny mají krátkou životnost a nejsou proto sankciovány.

Čtěte také: Pád a vzestup Roberta Fica: Vydá se Slovensko na podzim maďarskou cestou?

Skupina Azalia, velkoobchod s čerstvými řezanými květinami v Moskvě, potvrdila, že dováží květiny z Nizozemska. Na svém webu rovněž uvádí, že jejich doručování probíhá dvakrát týdně.

Zatímco pěstitelé vydělávají na obchodu s Ruskem, nizozemská vláda kupuje bojové tanky Leopard 2 pro ukrajinskou armádu.

Autor: adne

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]