22. 03. 2023, 07:15

Novináři v Ekvádoru se stali terčem útoků výbušnými zařízeními zaslanými poštou

Quito Novinářům z různých ekvádorských zpravodajských agentur přišly obálky s elektronickými zařízeními vybavenými výbušninami. Generální prokuratura podle serveru Reuters uvedla, že v souvislosti s těmito incidenty zahájila vyšetřování teroristických útoků.

Jeden z ekvádorských moderátorů, Lenin Artieda, se zranil uprostřed redakce, když otevřel obálku se zařízením vypadajícím jako USB disk. Připojil ho k počítači a ten explodoval. Všechny konkrétní redakce, které byly zasaženy, nejsou známé. Podle serveru BBC jich je ale nejméně pět.

Čtěte také: Rishi zemi stabilizoval. Toryové se předtím snažili odčarovat problémy, říká předseda britských konzervativců

Prokuratura informovala, že zaslané obálky jsou podobné. Vyšetřování bude tedy probíhat společně. Vláda v reakci prohlásila, že hodlá bránit svobodu projevu v zemi. „Jakýkoli pokus o zastrašování žurnalistiky a svobody projevu je odporný čin, který by měl být potrestán se vší přísností spravedlnosti,“ uvedla.

Autorka: hedr

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

 

[other_banner_1]