14. 03. 2023, 16:23

Pákistánská policie se střetla s příznivci bývalého premiéra Imrana Chána

Láhaur – Několik lidí bylo zraněno při střetu pákistánské policie a příznivců bývalého předsedy vlády Imrana Chána, kteří ho bránili před pravděpodobným zadržením. Podle serveru Al Jazeera policisté uvedli, že do jeho domu přišli kvůli předání dvou zatykačů.

Policie použila slzný plyn a vodní děla, když se stovky členů a příznivců Chánovy strany Hnutí za spravedlnost (PTI) shromáždily před jeho rezidencí Zaman Park. Syed Shehzad Nadeem Bukhari, vysoký důstojník islámábádské policie, řekl novinářům, že policie hodlala Chána zatknout. Údajně je někdejší ministerský předseda obviněn z „korupce a terorismu“ a z nezákonného prodeje státních darů v době funkčního období v letech 2018–022.

Podle posledních zpráv Chánova strana vydání zatykače napadla u soudu, který stanovil nové datum projednání. Policie proto má počkat na další rozhodnutí soudu.

Agentura Reuters upozornila, že se bývalý premiér vyjádřil na svém twitterovém účtu. „Policie mě přišla zatknout a poslat do vězení,” řekl ve videozáznamu. „Pokud se mi něco stane nebo mě pošlou do vězení nebo mě zabijí, musíte dokázat, že tento národ bude pokračovat v boji i bez Imrána Chána.“

hedr

[other_banner_1]