01. 12. 2023, 13:15

Paraguayský úředník přišel o práci, protože uzavřel dohodu s fiktivním státem

Asunción – Paraguayský úředník Arnaldo Chamorro podepsal memorandum o vzájemném porozumění se smyšlenou zemí lídra hinduistického kultu. Jihoamerická země se v něm zavázala, že podpoří vstup fiktivního státu do OSN. Informoval o tom web DW.

Vysoce postavený úředník paraguayského ministerstva zemědělství Arnaldo Chamorro byl zbaven funkce poté, co oznámil, že podepsal memorandum o vzájemném porozumění s fiktivní zemí Spojené státy Kailasa vymyšlenou lídrem hinduistického kultu. Ten si říká Nityananda.

Kromě úředníka se se zástupci smyšlené země setkal také paraguayský ministr zemědělství Carlos Gimenez. Strany podepsaly memorandum, v němž se Paraguay zavázala, že podpoří přijetí fiktivní země do mezinárodních organizací, včetně OSN.

Chamorra ve smlouvě velebil lídra kultu za jeho pozitivní vliv na hinduismus, společnost a Paraguay. Nityananda je přitom v Indii, z níž musel v roce 2019 utéct, stíhán za několik trestných činů, včetně sexuálního násilí. Jednání se zástupci paraguayského ministerstva se osobně neúčastnil a jeho poloha je od útěku z Indie neznámá.

Web France24 napsal, ž ministerstvo zemědělství následně oznámilo, že memorandum je výsledkem „procedurálních chyb“, a že je neplatné, tudíž nemá povinnost se závěry memoranda řídit.

Čtěte také: Bůh s tebou, má Argentino. Prezidentem se stal Javier Milei

Podobný případ v hlavní roli se Spojenými státy Kailasy se stal také ve Spojených státech. Starosta Newarku v americkém státě New Jersey Ras Baraka se o delegaci z Kailasy staral se všemi poctami, jež přísluší každé zahraniční delegaci celých pět dní. Podepsal s nimi dokonce partnerskou smlouvu mezi Newarkem a hlavním městem fiktivní země.

Smyšlené Spojené státy Kailasy jsou velmi aktivní na sociálních sítích. Země má dokonce oficiální webovou stránku, na které je popis státu jako „následovníka osvíceného hinduistického národa, jehož pokračovatelé jsou vysídlení hinduisté z celého světě“.

Autor: Kuba, Foto Shutterstock

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]