20. 07. 2023, 14:49

Po Berlíně se toulá lvice, pátrá po ní tým 30 policejních vozů i veterináři

Berlín – Policie na jihozápadním okraji Berlína pátrá po lvici. Na zvíře upozornili ve středu o půlnoci lidé, kteří volali a poslali video policistům, informuje BBC.  Ti proto ihned zahájili po zvířeti pátrání.

Čtěte také: Ve Stockholmu hoří korán, v Bagdádu ambasáda. A ve světě doutná konflikt o víru a svobodu projevu

Na pátrání po šelmě bylo nasazeno 30 policejních vozů a pomáhají i veterináři. Obyvatelé byli policií vyzváni, aby zůstali uvnitř svých domovů, dokud nebude velká kočka nalezena. Video, o kterém se policie domnívá, že je skutečné, ukazuje lvici v lese nedaleko obce Kleinmachnow.

Zatím není jasné, odkud zvíře pochází. Místní zoologické zahrady, útulky pro zvířata i cirkusy uvedly, že žádní lvi z jejich zařízení neutekli. Policejní mluvčí Daniel Keip řekl, že v průběhu léta často přichází zprávy o údajných krokodýlech, kteří plavou v jezerech, ale pak se vždy ukáže, že to byla „jen velká kachna“. „V tomto případě je to ale zjevně reálné. Máme co do činění se lvicí, která se volně potuluje po Teltowu, Stahnsdorfu a Kleinmachnowu,“ doplnil Keip.

Policie proto lidem doporučila, aby se vyhýbali lesu, kde byla lvice spatřena, a pokud lvici uvidí, aby okamžitě vyhledali úkryt. Starosta Kleinmachnowa Michael Grubert dodal, že k nalezení nepolapitelného zvířete byly nasazeny vrtulníky, drony a termokamery. Pátrací tým se domnívá, že lvice možná v současné době někde v okolí lesa spí.

Autor: mik

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem