14. 06. 2023, 10:39

Rumunské úřady změnily obvinění Andrewa Tatea. Z obchodování s lidmi na závažnější trestný čin

Bukurešť – Rumunští prokurátoři v úterý uvedli, že influencer Andrew Tate, jeho bratr Tristan a další dvě podezřelé jsou vyšetřováni pro obchodování s lidmi v „pokračující formě“. Podle serveru Reuters jde o závažnější trestný čin než obchodování s lidmi, ze kterého byli obviněni původně.

Bratři Tateovi a dvě podezřelé Rumunky jsou v domácím vězení, kde čekají na vyšetřování pro podezření z obchodování s lidmi, znásilnění a vytvoření zločineckého gangu za účelem sexuálního vykořisťování žen. Obvinění spáchání trestných činů popírají.

Čtěte také: Andrew Tate šíří temné myšlenky mužství a vydává je za světlé. A dost na nich vydělává

V úterý rumunská jednotka pro stíhání organizovaného zločinu DIICOT bratrům Tateovým oznámila, že obvinění z obchodování s lidmi se změnilo na obchodování ve vážnější „pokračující formě“.

Oběti po jejich naverbování pak obvinění údajně také nutili k výrobě pornografického obsahu pro sociální sítě, přičemž většinu zisku si podezřelí ponechávali.

Případ je zatím ve fázi vyšetřování a nedostal se před soud. Očekává se, že prokurátoři je soudu předají později v červnu. Podle rumunských zákonů hrozí za obchodování s dospělými osobami trest odnětí svobody až na 10 let.

Autor: hedr

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]