• Voxpot feed
  • 21. března 2023 / 12:05

Světový den poezie, připomíná jazykovou rozmanitost národů

Lyon – V rámci letošního Světového dne poezie apeluje fórum „Poetry for Life“, fungující pod hlavičkou UNESCO, především na sílu básní v oblasti posilování sounáležitosti mezi lidmi a míru ve světě. Organizace vyzývá ke zlepšení dovedností psaní i čtení mezi studenty, informuje server Euronews.

Na svou agendu chce u příležitosti již 24. ročníku upozorňovat panel „Poetry for Life“ především v online prostoru. Veřejnost se může do Světového dne poezie zapojit prostřednictvím sdílení oblíbených básnických sbírek na sociálních sítích, a to i těch z vlastní tvorby. K šíření společného sdělení navrhuje fórum příspěvky označit hashtagy #WorldPoetryDay a #Poetryforlife.

Další z mnoha způsobů, jak podpořit jazykovou rozmanitost a mezinárodní básnická hnutí, představuje přímá podpora básníků a organizací, kteří se tímto literárním útvarem zabývají. U příležitosti dnešního Světového dne poezie se pod patronací německé komise UNESCO sejdou například v Berlíně ke společnému čtení básníci z Indie, Sýrie a Běloruska.

Autor: hope

*Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem. *

Zjistit více
Posuňte s námi Voxpot na novou úroveň
a získejte neodolatelné odměny
Zjistit více
Posuňte s námi Voxpot na novou úroveň
a získejte neodolatelné odměny