25. 08. 2023, 11:00

Trump se po více než dvou letech vrátil na sociální síť X. Zveřejnil svůj policejní snímek

Washington, D.C. – Bývalý americký prezident Donald Trump po více než dvou letech zveřejnil příspěvek na platformě X, dříve známé jako Twitter. Krátce předtím se vydal úřadům v Georgii, informuje zpravodajský web Politico.

Trump na sociální síť přidal svou fotku pořízenou ve věznici v Georgii společně se slovy „ELECTION INTERFERENCE“ a „NEVER SURRENDER.“ Nad fotografií odkázal na webovou stránku, která slouží jako sbírka pro jeho kampaň.

Čtěte také: Redneck & Beneš | Republikánská debata: Nepřítomný Trump, nevýrazný DeSantis a razantní Ramaswamy

Trump se na X vrátil ve stejný den, kdy se v Georgii vydal úřadům v trestním řízení, jehož předmětem je snaha o zvrácení prezidentských voleb v roce 2020. Ve věznici exprezidenta tamní pracovníci vyfotili a odebrali mu otisky prstů. Je to vůbec poprvé v dějinách, co má bývalý prezident takový policejní snímek.

Po asi 20 minutách byl propuštěn na kauci 200 tisíc dolarů. Trump tvrdí, že obvinění je politicky motivované. Příspěvek zveřejnil v době, kdy se vracel z Atlanty do Newarku.

Naposledy byl Trump na X aktivní 8. ledna 2021, kdy napsal: „Všem, kteří se ptali, sděluji, že 20. ledna nepůjdu na inauguraci.“ Po pokusu o vzpouru v Kapitolu 6. ledna byl bývalý prezident vyloučen z Twitteru, čímž přišel o svou hlavní komunikační platformu.

Od svého odchodu z Bílého domu používá Trump pro zveřejňování svých vzkazů sociální síť Truth, ačkoli se této platformě dostává méně pozornosti než X.

Autor: adne, Foto: Shutterstock

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]