15. 06. 2023, 15:23

Trump získal od čtvrtečního obvinění na prezidentskou kampaň už 7 milionů dolarů

Washington – Bývalý prezident Spojených států získal od obvinění americkou prokuraturou už téměř 7 milionů dolarů na svoji prezidentskou kampaň. Píše o tom Reuters. Dárci jsou hlavně jeho zarytí příznivci. Ti věří jeho poselství o politickém pronásledování.

Čtěte také: Lula převzal zemi, kterou nepoznává. Chce zlepšit vztahy doma i v zahraničí

Vedoucí Trumpovy kampaně rozeslali jeho příznivcům e-maily. V nich bylo uvedeno, že Donald Trump na kampaň získal přes 6,6 milionů dolarů a částka stále roste. „Peníze mu chodí na účet od té doby, co vyšinutý Jack Smith oznámil politické stíhání,“ stojí v e-mailu. Ten odkazuje na amerického zvláštního poradce, který Trumpa vyšetřoval.

V obžalobě byl Trump obviněn z nezákonného zadržování tajných vládních dokumentů poté, co opustil Bílý dům, a také ze spiknutí, aby zabránil federálnímu vyšetřování tohoto případu. Trump byl v úterý obžalován. U soudu ale vinu ve všech 37 bodech odmítl.

„Jsme v situaci, kdy se obrací historie našeho národa. Cílené stíhání předního politického protivníka je něco, co je k vidění v diktátorských režimech, třeba na Kubě a Venezuele,“ řekla pro BBC Alina Habba, právnička bývalého prezidenta. Průzkum ale naznačuje úspěšnost této Trumpovy strategie. Drtivá většina republikánů – asi 81 % – věří, že obvinění jsou politicky motivovaná.

Autor: mik

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem