26. 07. 2023, 15:11

U nizozemského pobřeží vzplanula loď. Vezla 3 tisíce aut, člen posádky zemřel

Amsterdam – Na nákladní lodi u nizozemského pobřeží, na jejíž palubě se nacházely téměř 3 tisíce vozidel, vypukl požár. Podle pobřežní stráže zahynul jeden člověk a několik dalších bylo zraněno, píše server Reuters.

Požár vypukl v úterý večer na 199 metrů dlouhé lodi Fremantle Highway registrované v Panamě, která byla na cestě z Německa do Egypta.

Záchranné akce při neštěstí byly komplikované. Hašením hořící lodi velkým množstvím vody totiž hrozilo její potopení. Oheň se šířil tak rychle, že donutil sedm členů posádky skočit přes palubu.

Čtěte také: Klíč k nové španělské vládě drží separatisté. Cesta k ní vede přes ústupky

„Požár rozhodně stále není pod kontrolou. Je velmi těžko uhasitelný, možná kvůli nákladu, který loď převážela,“ popsal situaci Edwin Versteeg, mluvčí nizozemského ministerstva pro vodní cesty a veřejné práce.

Pobřežní stráž na svých internetových stránkách uvedla, že příčinu požáru zatím nezná. Podle nizozemské státní televize NOS a serveru Euronews jsou na místě stále záchranná plavidla, která se snaží uhasit plameny a zabránit potopení plavidla.

Autorka: hedr, Foto: Shutterstock

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]