Identita

19. 09. 2023, 15:43

Voxpot se po pěti letech převléká do nového, ale potřebuje vaši pomoc

Voxpot

Vzpomenete si ještě, jaký byl Voxpot, když jste jej navštívili poprvé? Zřejmě to bylo jen pár článků za týden, asi jsme tenkrát neměli své vlastní zpravodajství, podcasty, newslettery a i v redakci nás nejspíš bylo mnohem méně. Od té doby jsme pořádně vyrostli a potřebujeme se obléct do nového.

Současný vzhled Voxpotu je tu s námi už pět let. Začínali jsme s ním na video reportážích z míst, kde to zrovna „hořelo“. Tenkrát ještě omezená válka na Donbase, islamisté odcházející z Evropy bojovat do Islámského státu, bující srbský nacionalismus v Bosně, hořící Amazonie, válka v Karabachu, masivní protesty proti zákazu interrupcí v Polsku, trollí fabriky v Rusku a plno dalších témat po celém světě.

Naše začátky si můžete připomenout v krátkém spotu:

Svět se za tu dobu proměnil poměrně zásadně. Jako novináři se mu snažíme jít těsně v patách nejen tím, jaké informace a v jakých formátech vám přinášíme, ale také v jaké podobě je servírujeme. Nechceme vám zkrátka kazit smysl pro krásu zastarávajícím vizuálem. Naopak chceme, ať se na našem webu, sítích, akcích nebo při čtení našeho časopisu cítíte, jako kdybyste z toho všeho slyšeli znít tep doby. Někdy trochu divoký, jindy veselý, uklidňující i burcující, prostě podle toho, co se zrovna děje.

Abychom vám mohli s tímto pocitem přinášet tvorbu naší redakce i nadále, potřebujeme vaši pomoc.

Právě teď spouštíme naši kampaň na novou vizuální identitu Voxpotu. Dlouhodobě si vážíme vaší podpory a těší nás, že naše komunita roste. Nicméně, abychom mohli splnit očekávání náročného čtenářstva, musíme se posouvat dál.

Chceme, aby čtení pro náročné bylo nejen obsahově bohaté, ale i vizuálně krásné. Proto jsme se rozhodli investovat do nového webu, loga a celkové identity Voxpotu. Ale nekončíme jen u toho! Cílem je vytvořit přívětivé prostředí, které propojí naši redakci na všech online platformách – na webu, sociálních sítích a v e-mailech.

Budeme rádi, když si prohlédnete malou ochutnávku toho, co vás s touto změnou čeká na tomto odkaze: https://www.voxpot.cz/nova-identita/.

Pomoci nám můžete hned několika způsoby:

  1. Vyberte si v kampani dárek a pořiďte jej sobě nebo někomu z Vašich blízkých.
  2. Sdílejte naši kampaň na (nejlépe všech) svých sítích a řekněte při tom ostatním, proč si myslíte, že je dobře, že Voxpot v Česku máme a že je třeba jej podpořit.
  3. Prohlédněte si novou identitu i odměny a mluvte o tom, co vás zaujalo třeba už dnes večer s přáteli, kolegy, rodinou. Šiřte povědomí o Voxpotu.

Mockrát vám děkujeme za pomoc a těšíme se na další roky spolu!

Klikněte na obrázek a podívejte se na náznak nové identity i na ceny, které si můžete vybrat!

Témata: Identita, Voxpot