Voxpot Klub

03. 05. 2023, 10:04

Voxpot spouští klub, dárcům nabídne bonusové články, podcasty a mnohem víc

Redakce

Reportáže, plné verze podcastů, překlady zásadních článků ze světa, přístup na Discord Voxpotu i tištěný časopis. To jsou jen některé z výhod, které získávají naši dárci a dárkyně se spuštěním Voxpot Klubu. Přečtěte si, co všechno vás čeká a jak se stát členy klubu.

Od začátku letošního roku jste si mohli všimnout, že na Voxpotu pozvolna narůstala aktivita. Každý měsíc jsme vyjeli aspoň na jednu reportáž – na ukrajinskou frontu do Bachmutu, do krizí zmítané Británie, zemětřesením zdevastovaného jihovýchodního Turecka nebo na Slovensko rozdělené blížícími se volbami, odkud jsme přinesli desítky reportáží.

Spustili jsme také zpravodajství přinášející denně ty nejzásadnější informace ze světa, které vás nezahltí, ale zároveň by vám neměly uniknout. V rámci zpravodajství pro vás vybíráme také shrnutí důležitých článků ze světových médií, které jsou ostatními českými médii přehlíženy.

V následujících dnech se můžete těšit na jeden zcela nový podcast o mezinárodním dění, který si pro vás připravuje naše redaktorka Jolana Humpálová. Spolu s tím se vrátí v častějších intervalech i podcast Globe Trotls, kde Vojtěch Boháč a Tomislav Čečka zpovídají vlivné osobnosti z Česka i zahraničí, které mají vhled do těch nejzásadnějších událostí a trendů formujících současný svět.

Co přichází se startem klubu

Zatímco většinu českých mediálních domů vlastní oligarchové se svými politickými a finančními zájmy, Voxpot jsme vybudovali od nuly výhradně svou vlastní prací za pomoci našich čtenářů a čtenářek, kteří se rozhodli finančně podpořit naši práci, protože ji považují za kvalitní a důležitou.

Chceme i nadále rozvíjet Voxpot jako nezávislé médium pro náročné, které vám přináší to nejdůležitější přímo z míst, kde se proměňuje svět. Chceme to dělat nadále čtivě, přehledně a s analytickou hloubkou. Abychom na to měli prostředky, rozhodli jsme se více zaměřit na naše pravidelné dárce, kterým nyní přinášíme bonusové obsahy i možnosti podílet se na tvorbě média v rámci Voxpot Klubu.

Prostřednictvím klubu bychom chtěli poděkovat všem těm, kteří naši práci podporují částkou 250 korun a vyšší měsíčně. Od teď jim přinášíme bonusové analýzy a reportáže, překlady toho nejzajímavějšího ze zahraničních médií, pravidelný kontaktu s redakcí i ostatními členy klubu skrze náš Discord, online debrífinky z reportáží i debatní akce a promítání reportáží. V létě a v zimě se zároveň může těšit na tištěný časopis Voxpot.

Členstvo klubu čeká i plno dalších výhod, se kterými se můžete seznámit přímo na klubové stránce.

Jak se dostat do klubu

Jestli aktuálně patříte mezi naše pravidelné dárce či dárkyně, pak už teď najdete ve své emailové schránce registrační údaje k vašemu účtu na našem webu. Po přihlášení se dostanete ke klubovým článkům, překladům a už brzy také k plným verzím podcasů. Pokud svůj registrační e-mail ve své schránce nemáte, dejte nám vědět na podporuji@voxpot.cz a vše vyřešíme. 

První klubový článek: ODLIV MOZKŮ: Vědci znovu opouštějí Rusko

Jestli chcete patřit do klubu, ale dosud jste se neodhodlali přidat se mezi naše dárcovstvo, pak budete vyzváni k registraci po odeslání prvního daru přes klubovou stránku. Jen v květnu přitom máte možnost být v klubu, i když zadáte pravidelný dar už od 200 korun. Doporučujeme vám proto s registrací příliš neotálet.

A ostatní?

Voxpot je tu i nadále pro všechny, ať už do klubu patříte nebo ne. Většina článků, stejně jako kompletní zpravodajství a části podcastů, zůstanou volně přístupné. Spuštění klubu je pro nás primárně způsobem, jak poděkovat stávajícím dárcům a dárkyním za jejich podporu a jak motivovat další, aby se k nim přidali.

Zároveň jde o způsob, jak umožnit těm, díky kterým může Voxpot vůbec existovat, aby měli snadnější kontakt s redakcí a mohli se vyjadřovat k naší práci, doptávat se a podílet se na naší tvorbě svými nápady a postřehy.

Těšíme se na další etapu naší existence, ve které vám budeme moci přinášet ještě lepší reportáže, zpravodajství i publicistiku a děkujeme, že jste v tom s námi!

Témata: Voxpot Klub