Redakce

11. 07. 2023, 10:41

Do Voxpotu přichází Schneider a Radačičová. Čeká vás víc Ameriky i silnější zpravodajství

Redakce

Redakci Voxpotu posilují od července dvě nové tváře. Z A2larmu přichází Matěj Schneider zaměřující se primárně na dění v USA a působení této velmoci na mezinárodním poli. Po jedenácti letech v Hospodářských novinách k nám přichází také Simone Radačičová, která editorsky povede sekci zpravodajství.

Každé dva měsíce jedna významná zpráva o rozvoji redakce Voxpotu. Po březnovém spuštění zpravodajství v podobě Voxpot Feedu a květnovém startu Voxpot Klubu přichází červencové rozšíření o dvě nové tváře. Ty pro vás budou vybírat a zpracovávat ty nejrelevantnější zprávy, analýzy i podcasty týkající se dění na mezinárodní a globální scéně i pozice Česka v něm.

Matěj Schneider je zkušený novinář, který své působení v médiích před příchodem do Voxpotu shrnuje následovně:

“Ve větší míře jsem začínal psát na Radiu Wave, kde jsem pokrýval především technologie, ale i kulturu. Postupně jsem čím dál víc psal o americké politice: v komentářích pro Aktuálně.cz, později Český rozhlas, Finmag nebo třeba Reportér. V roce 2019 jsem přešel do Alarmu, kde jsem také ve spolupráci s Voxpotem začal vydávat podcast Redneck právě o americké politice.”

Letité zkušenosti v médiích má i Simone Radačičová.

“Před Voxpotem jsem pracovala 11 let v zahraniční rubrice Hospodářských novin, ještě předtím v tiskové agentuře Mediafax. V Hospodářských novinách jsem psala reportáže o potravinové bezpečnosti v Argentině, o migrační krizi v Evropě nebo o prezidentských volbách ve Francii. Nejraději se věnuji Chorvatsku, ke kterému mám blízký vztah. Zajímá mě dění ve Španělsku, ve Francii a v dalších zemích západní Evropy.

K rozšíření naší redakce mohlo dojít především díky úspěšnému květnovému startu Voxpot Klubu, který během prvních dvou měsíců získal více než 500 nových členů. Klub našim pravidelným přispěvatelům a přispěvatelkám přináší od května klubové akce, možnost komunikovat s redakcí i ostatními členy Klubu o aktuálním dění na Voxpot Discordu a hlavně přístup k bonusový obsahům jen pro členstvo Klubu.

Mezi těmi byly v prvních dvou měsících reportáže z Ukrajiny, propracované features, rozhovory s experty i insiderkami, překlady ze zahraničních médií. Nebo třeba deník ruského velitele, skrze který můžete sledovat začátek války očima člověka, kterému zbývá posledních pár dní života. Už v srpnu se navíc naši dárci a dárkyně dočkají ve svých schránkách prvního čísla tištěného půlročníku Voxpot. Chybět nebude ani párty u naší redakce, na které Voxpot Mag #1 pokřtíme.

Staňte se také členy Voxpot Klubu, získejte přístup k bonusovým materiálům a podpořte tím chod svého oblíbeného média!

V následujících měsících se tak můžete těšit na ještě víc informací v propracovaných článcích, rozhovorech, podcastech, ale také na rozvoj rychlých a velmi kvalitních zpráv, které vám vždy dají denní přehled toho nejdůležitějšího ze světového dění. Voxpot tímto dále posiluje na cestě etablovat se jako základní zdroj informací pro ty nejnáročnější. Jsme rádi, že jste v tom s námi.

Témata: Redakce