• Voxpot feed
  • 9. března 2023 / 8:17

Německo zvažuje odříznutí Huawei a ZTE od internetu

Berlín, Peking – Kvůli obavám o kyberbezpečnost zvažuje Německo omezit přístup čínských technologických firem k 5G internetové síti, uvádí web Al Jazeera.

Čínu pobouřilo plánované omezení přístupu vlajkových lodí jejího elektronického průmyslu k německé internetové 5G síti. „Pokud jsou zprávy pravdivé, Čína je zmatena a velmi nespokojena s rozhodnutím příslušných rezortů německé vlády, které tak učinily se zaujetím…,“ uvedla čínská ambasáda v Berlíně ve středečním prohlášení.

Dále obvinila Německo z ohýbání faktů a nespravedlivého zásahu na trhu, kterým údajně porušuje zásady volného obchodu a antimonopolní zákony. Spolkové ministerstvo vnitra a německá kyberbezpečností agentura tento krok udělaly po měsících výzkumu potenciálních rizik, kterým by mohla být jejich 5G síť vystavena působením zahraničních firem. Deník Deutsche Welle připomenul předešlá prohlášení Spojených států o možném využití 5G sítě Čínou ke špionáži. Podle západních představitelů představují společnosti Huawei a ZTE přílišné ohrožení bezpečnosti kvůli svému napojení na čínský režim a jeho informační služby.

Mluvčí německé vlády prozatím vyvrátil spekulace o projednávání zákazu společností na domácím trhu, avšak ministerstvo vnitra přislíbilo se věcí v dohledné době zabývat.

fiš

 

Bez Vás to nedokážeme!
Voxpot funguje díky podpoře svých čtenářů.
Naše nezávislost se nedá koupit, pouze podpořit!
Podpořit Voxpot
Bez vás to nedokážeme!
Podpořit Voxpot
Naše nezávislost se nedá koupit, pouze podpořit!
Voxpot funguje díky podpoře svých čtenářů.